Systemy dociepleń

systemy_dcieplen Izolacje termiczne idealnym sposobem na docieplenie domu

Wielu inwestorów oraz osób przystępujących do budowy lub remontu własnego domu zastanawia się, jaki materiał izolacyjny jest najbardziej ekonomiczny, trwały i bezpieczny? Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta - należy wybrać styropian. Kiedyś wyłącznie biały, obecnie również występujący w kolorze grafitowo-szarym, koniecznie certyfikowany sygnaturą jakości RTO, wydawaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Natomiast styropian najcieplejszy to ten z dodatkiem grafitu, który idealnie nadaje się do ocieplenia nie tylko ścian, ale również dachów, podłóg czy fundamentów.

Większość ludzi sądzi, że styropian to materiał służący wyłącznie do ocieplenia ścian zewnętrznych budynków. I rzeczywiście, ponad 80% dostępnych na rynku styropianów jest wykorzystywanych właśnie w tym celu. Warto jednak wiedzieć, że dzięki nowoczesnym technologiom produkcji materiałów izolacyjnych, styropian poprzez swoją uniwersalność nadaje się do ocieplenia każdego miejsca w domu, a tym samym przyczynia się do znacznej redukcji kosztów ogrzewania domu.

Energooszczędne okna ALPHALINE

Odpowiednio dobrana stolarka okienna również wykazuje mniejsze straty cieplne, niż rozwiązania stosowane standardowo. Rekomendowane okna firmy ALPHALINE charakteryzuje ekskluzywny system profili o szerokości 90 mm oraz o podwyższonych parametrach izolacyjnych. Technologicznie perfekcyjnie wykonany układ trzech uszczelek skutecznie chromi przed zimnem i wilgocią oraz niekontrolowanym ruchem powietrza. Dzięki zastosowaniu potrójnego pakietu szybowego oraz dodatkowej wkładki termicznej, współczynnik przenikania ciepła udało się zredukować aż o ponad 30%. Dlatego też systemy okienne ALPHALINE są szczególnie polecane w przypadku budowy domów energooszczędnych.

Więcej informacji, dotyczących systemów dociepleń budynków uzyskają Państwo na naszej specjalnej stronie internetowej. Polecamy serdecznie: ROSŁAN Ocieplenia.

Systemy dociepleń budynków - Galeria zdjęć