Wykończenia wnętrz

wykonczenia_wnetrz 1. Gipsowanie ścian

Gładź gipsowa to idealne rozwiązanie, by ściana była gładka i gotowa do położenia ostatecznej warstwy wykończeniowej. Gipsowanie wykonuje się również w przypadku nierównych ścian, a także do zabudowy fragmentu kuchni lub łazienki.

2. Malowanie

Standardową usługą wykończeniową, którą proponujemy Państwu jest malowanie ścian i sufitów. Ważnym elementem w tym przypadku jest właściwy dobór materiałów. Pomimo najnowocześniejszych farb, jakie są dostępne na rynku warto zwrócić uwagę, że przy wyborze nie powinno się sugerować ich ceną, a przede wszystkim przeznaczeniem tych materiałów pod konkretną powierzchnię.

3. Glazura, terakota, kamień

Położenie glazury jest zadaniem wymagającym niezwykłej staranności, dokładności oraz perfekcjonizmu. Istotnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę już na samym początku jest zakup materiałów zgodnych z technicznymi wymaganiami dla miejsca ich położenia (łazienka, kuchnia, przedpokój lub balkon) oraz nad doborem odpowiedniego rozmiaru płytek.

4. Parkiety, panele

Parkiet jest materiałem naturalnym, przyjaznym i cały czas ekskluzywnym. Wymaga większych nakładów finansowych, ale za to będzie służył i pięknie wyglądał latami. Poza walorami estetycznymi ma inne pożądane właściwości: dobrze izoluje termicznie i akustycznie oraz reguluje wilgotność w pomieszczeniach. Ogromny wybór gatunków drewna i rodzajów parkietu pozwala na dobranie odpowiedniej podłogi do każdego pomieszczenia.

Panele może nie będą tak trwałe jak parkiet z litego, trwałego drewna egzotycznego, ale na pewno odpowiednio dobrane i ułożone będą służyły przez wiele lat. Najczęściej stosowane rodzaje:

Panele drewniane – są fabrycznie wykończone, nie trzeba ich lakierować, dzięki swojej budowie w mniejszym stopniu podlegają odkształceniom pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Możliwe jest również ich odnowienie w przypadku zniszczonej podłogi.

Panele laminowane - są jednym z najtańszych materiałów na posadzkę, są odporne na uderzenia, zaplamienia, zarysowania, promieniowanie UV, dostępne są w bardzo szerokim wyborze wzorów i kolorów. Niektóre rodzaje paneli są przystosowane do ogrzewania podłogowego.

Panele korkowe - produkowane są z naturalnego materiału przyjaznego środowisku, są higieniczne, odporne i łatwe w utrzymaniu – idealne dla alergików, tłumią odgłos kroków, są elastyczne, co zapewnia wysoki komfort chodzenia i chroni stawy, zapewniają wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

5. Ścianki działowe z płyty GK

Ściany działowe z poszyciem z płyt GK stają się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem wykonywania przegród w budownictwie mieszkaniowym. W porównaniu z murowanymi ścianami działowymi, ścianki działowe z poszyciem płytami GK odznaczają się wieloma zaletami. Jest to przede wszystkim wyższa izolacyjność akustyczna, łatwy sposób prowadzenia instalacji wewnątrz ściany, możliwość niemal natychmiastowego użytkowania pomieszczeń, estetyka, komfort oraz możliwość elastycznej aranżacji pomieszczeń, wynikająca z bezproblemowego demontażu. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo użytkowania płyty GK. Dzięki unikatowej budowie chemicznej gipsowego rdzenia, płyty są materiałem niepalnym, pozwalającym na wznoszenie ścian działowych nie rozprzestrzeniających ognia.

Partnerzy:

partnerzy_wykonczenia

Wykończenia wnętrz - Galeria zdjęć