Domy pasywne

Nowoczesny trend

Budownictwo pasywne jest obowiązującym dziś, nowoczesnym standardem wznoszenia obiektów o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych z zastosowaniem wielu rozwiązań minimalizujących zużycie energii podczas eksploatacji.

Każdy element budowy jest przemyślany i starannie zaplanowany. Użyte do budowy, wysokiej jakości, elementy elewacji okna, drzwi są trwałe. Zapewniają doskonały klimat w budynku: stabilną temperaturę, gwarantują brak przeciągów, wyciszają hałasy dobiegające z ulicy.

Dom pasywny jest budynkiem na cztery pory roku, w którym komfortowy mikroklimat może być utrzymywany bez oddzielnego aktywnego systemu ogrzewania, czy też chłodzenia – klimatyzacji (Adamson 1987 i Feist 1988). Dzięki pasywnemu wykorzystaniu energii dom sam się ogrzewa i chłodzi, stąd nazwa „pasywny”.

Mieszkać w domu pasywnym to żyć w najwyższym komforcie cieplnym bez kłopotów energetycznych. W Polsce jedynie w okresach szczególnie niskich temperatur stosuje się niewielkie dogrzewanie. Zapotrzebowanie energetyczne budynku jest ekstremalnie niskie, niższe od 15 kWh/m2/rok dla porównania jest ośmiokrotnie mniejsze niż zapotrzebowanie w domach tradycyjnych .

Stosując nowoczesne rozwiązania i technologie, oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale co najważniejsze dbasz również o nasze wspólne cenne środowisko. Możesz być dumny z tego, że zmniejszyłeś swój negatywny wpływ na środowisko, a przy tym znacznie poprawiłeś jakość swojego życia.

WYBIERZ PROJEKT GOTOWEGO DOMU PASYWNEGO