Instalacje elektryczne

instalacje_elektryczne

Myśląc, o wykończeniu budynku warto zacząć od okablowania. Projektując instalację energetyczną należy równolegle z nią tworzyć okablowanie niskonapięciowe: telefoniczne, komputerowe, sygnałów TV Sat, domofonowe. Okablowanie całego domu należy wykonać na etapie jego budowy lub podczas remontu. Przewody położone w ścianach w tej fazie umożliwiają użytkownikowi podłączenie urządzeń odpowiedzialnych potem za komfort i bezpieczeństwo domowników. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja jest niewidoczna, praktyczna i niedroga. Przeoczenie jakiegokolwiek elementu okablowania na początku może mieć nieprzyjemne skutki w przyszłości. Istotne jest, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac instalatorskich mieć pewność, czemu instalacja ma służyć. W ramach realizacji usług, związanych z wykonywaniem instalacji elektrycznych prowadzimy następujące prace:

Pełne okablowanie budynków

Wykonanie okablowania budynku jest stosunkowo niedrogie. Materiały i robocizna stanowią zazwyczaj od 1% do 5% wartości całej budowy. Różnica wynika głównie z typu okablowania (proste, rozbudowane). Wykonanie rozbudowanego okablowania zaoszczędzi nam wszelkich "brudnych" prac związanych z przyszłą rozbudową instalacji. Profesjonalne wykonanie okablowania budynku bardzo znacząco podniosą standard, a więc i wartość domu.

Inteligentne domy i instalacje

System inteligencji budynkowej kojarzy się większości osób z dużymi, nowoczesnymi domami. Jednakże w taki system można wyposażyć nawet mieszkanie o niewielkiej powierzchni. Dzięki instalacji inteligentnej technologii możemy sterować wszystkimi domowymi sprzętami i instalacjami za pomocą np telefonu komórkowego lub specjalnego pilota. Niewątpliwą zaletą inteligentnego systemu elektrycznego (SNG) jest fakt, że wykorzystuje on standardowe przewody elektryczne, stosowane w konwencjonalnych instalacjach elektrycznych. Oznacza to, że w zależności od naszych potrzeb możemy w domu korzystać jednocześnie ze zwykłej instalacji elektrycznej, jak i systemu SNG. Za przystosowaniem domu pod inteligentną instalację przemawia przede wszystkim niewielki koszt.

Oświetlenie, kamery, alarmy

Wykonujemy kompleksowe prace instalacyjne, związane z przygotowaniem oświetlenia w budynkach mieszkalnych, zgodnie z zaleceniami oraz oczekiwaniami naszych Klientów. Instalujemy i naprawiamy alarmy, automatykę, kamery – monitoring, jednym słowem wszystko, co jest związane z przewodami i elektroniką. Posiadamy nowoczesny sprzęt pomiarowy i instalacyjny.

Modernizacja starych instalacji

Stara instalacja elektryczna z punktu widzenia dzisiejszych norm charakteryzuje się małą wydajnością i podatnością na przeciążenia. Nierzadko stare kable i rozwiązania nie radzą sobie ze wzrastającą liczbą odbiorników, zawodzą, kiedy podłącza się do nich nowoczesny sprzęt elektroniczny, ale także zagrażają bezpieczeństwu zarówno mieszkańców jak i podłączonych do gniazdek urządzeń, grożąc porażeniem lub nawet pożarem. Realizowane przez instalatorów Rosłan DOM kierunki modernizacji pozwolą dostosować instalację do obowiązujących norm i zapewnią jej funkcjonalność przez kilkanaście kolejnych lat. Instalacja elektryczna jest prawdziwym systemem nerwowym domu, który funkcjonuje naprawdę dobrze, gdy unowocześnimy go do standardu magistrali. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych instalacji elektrycznych możliwe jest uzyskanie oszczędności na rachunkach za prąd rzędu od 40% do 60%.

Instalacje elektryczne - Galeria zdjęć